Seliger Swim: wyniki pływania na otwartym akwenie

Uczestnikami pływania byli zawodowcy i amatorzy w wieku od 18 do 60 lat, którzy potrafili przepłynąć dowolny z czterech dystansów: 1 milę, 5 kilometrów, 10 kilometrów oraz sztafetę 5 + 5 km. Jednak w dniu zawodów deklarowane odległości zostały zmniejszone do 1250 metrów, 4 kilometry, 8 kilometrów, a sztafety 4 + 4 kilometry, a ich schematy uległy zmianie ze względu na niską temperaturę wody (12-15⁰C).

Kąpiel obejmowała jednocześnie dwa miejsca Seliger: pustynię Nilo-Stolobenskaya i wioskę Nikola-Rozhok. Pływacy musieli wykazać się umiejętnościami w biegu na orientację na wodach otwartych i uważnie śledzić trajektorię w warunkach nieprzewidywalnych prądów: niewielkie zboczenie z kursu mogło znacznie wydłużyć trasę. Zimna woda stwarzała dodatkowe trudności, więc wszyscy uczestnicy nosili pianki.

Według wyników pływania, zwycięzcami i laureatami zostali reprezentanci Moskwy na dystansie 1 mili wśród kobiet: Anastasia Baryshnikova, Anna Kolpakova i Galiya Latypova . Moskale również stali się najlepszymi ludźmi na tym dystansie: Askhat Abdrasov, Anton Popov i Wasilij Dolgan .

W odległości 5 kilometrów Sergey Stryuchkov (Rybinsk) zdobył złoto, drugie miejsce zajął Michaił Szarow (St. Petersburg), brązowy medal powędrował do Artema Shinkevicha (St. Petersburg).

Na dystansie 5 kilometrów wśród kobiet najlepsza stal: Inga Filippova (St. Petersburg), Roksolana Ischuk (Moskwa) i Ekaterina Zharnikova (Moskwa).

Yuri Saramutin (Moskwa) został mistrzem pływania na dystansie 10 kilometrów - trzykrotny zwycięzca biegu X -FALE. Srebro zdobył Sergey Kikonkov (St. Petersburg), trzecie miejsce zajął Evgeny Zeleny (Solnechnogorsk).

Elena Negomedzyanova i Anna Shherenko (Moskwa) zostały najlepszą drużyną żeńską w sztafecie 5 + 5 km; najlepszy zespół mieszany - Svetlana Parygina i Ilya Yablonovsky (Moskwa); najlepszy męski zespół - Roman Savrasov i Alexey Kazak (Konakovo-Moscow).

Pierwszy pilot testowy rosyjskiego egzoszkieletu medycznego Exo Atlet, redaktor Forbes, spadochroniarz i mówca motywacyjny Yaroslav Svyatoslavsky również wziął udział w masowym pływaniu po jeziorze Seliger.

Seliger Swim stał się drugim etapem serii masowych kąpieli X-WATERS, ma na celu zjednoczenie rosyjskich i zagranicznych pływaków oraz popularyzację turystyki sportowej w Rosji. W 2017 roku odbyły się również międzynarodowe zawody pływackie na wodach otwartychf odbywają się na Morzu Czarnym na Krymie, nad Wołgą, nad jeziorem Bajkał oraz we wsi Teriberka nad brzegiem Morza Barentsa. Kolejny etap cyklu - STADA Volga Swim - odbędzie się 15 lipca w Niżnym Nowogrodzie i stanie się największą imprezą wodną w Rosji.

Poprzedni post Życiodajna moc: 5 znanych płynów w niezwykłej perspektywie
Następny post Popularny antystres: 5 faktów na temat błystki